Výrobek roku Libereckého kraje: přihlásilo se 116 produktů

Verze pro tisk |

Více než stovku pochoutek rozličných chutí a vůní s jasným regionálním původem hodnotila komise soutěže Výrobek roku Libereckého kraje 2022. Výsledky budou zveřejněny v rámci programu Krajských dožínek.

Potraviny rozdělené do devíti kategorií hodnotila komise složená z členů Výboru životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje. Kromě senzorického hodnocení, obalu a technologie výroby se při hodnocení zohledňoval i vliv na zdraví výrobku.

„Rád bych poděkoval všem členům komise, celému organizačnímu týmu, a především místním výrobcům potravin. Opět se ukázalo, že kvalitních potravin z našeho regionu stále přibývá. Navíc spotřebitel má záruku, že jsou vždy čerstvé a chuťově výborné,“ řekl Václav Židek, radní resortu životního prostředí a zemědělství. 

Hodnocené produkty z kategorie Masné výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Pekařské výrobky, Cukrářské výrobky, Alkoholické nápoje, Nealkoholické nápoje, Ovoce a zelenina, Biopotraviny a Ostatní si lze prohlédnout na facebookovém profilu https://www.facebook.com/vyrobekroku.

Slavnostní vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích se uskuteční během Krajských dožínek, které se budou konat 3. září tohoto roku ve Frýdlantu.

Nahoru